Zespół na wesele – jak wybrać? O czym należy bezwzględnie pamiętać?

Dobry zespół na wesele to gwarant udanej zabawy. Mimo, że coraz więcej osób decyduje się na to, aby unikać hucznych imprez, to jednak zabawa – nawet w gronie najbliższych – bywa po prostu nieunikniona. Jak więc wybrać dobry zespół na wesele? Czym się kierować i o czym nie można zapominać?

Zespół na wesele lubelskie – zagwozdka każdej pary młodej
Oferta muzyków jest potężna. Jedni oferują tańsze usługi, inni droższe. Nie cena powinna tu być jednak ostatecznym wyznacznikiem. Jak mówi polskie przysłowie „diabeł tkwi w szczegółach” – nie inaczej jest również w tym przypadku. Oto więc podstawowe kryteria, poprzez które należy weryfikować zespół muzyczny świadczący usługi weselne:
doświadczenie – im dłuższa działalność na rynku, tym większa szansa, że muzycy znają zmieniające się potrzeby potencjalnych klientów i są z nimi na bieżąco. Mowa tu zarówno o repertuarze, jak i prowadzonych zabawach
portfolio – każdy współczesny zespół na wesele lublin dba o klienta i chce zaprezentować mu się od jak najlepszej strony. W związku z tym wszystkie powinny dysponować zbiorem swoich dotychczasowych realizacji – mogą to być na przykład video nagrania z przebiegu innych wesel
legalność prowadzonych usług – niektóre zespoły w dalszym ciągu grają jedynie w wolnych chwilach realizując przy tym swoją pasję. Wprawdzie nie ma w tym niczego złego, z drugiej jednak strony próżno domagać się podpisania umowy z takim zespołem. Ponadto jest to nielegalne ze strony prawnej – każda działalność gospodarcza musi być udokumentowana.

Najważniejsza jest umowa
Zespół weselny rezerwuje się przynajmniej na kilka miesięcy przed planowanym przedsięwzięciem. W ciągu tego czasu wiele może się zmienić, dlatego jedynie umowa jest tu pewnym gwarantem bezpieczeństwa i nie można o niej zapominać. Powinny zawrzeć się w niej wszystkie informacje na temat zespołu, pary młodej lub innych osób decyzyjnych, czasu realizacji usługi i miejsca, a także ewentualnych zaliczek, które zostały wpłacone na poczet usługobiorcy.
Na kilka dni przed weselem wskazany jest również kontakt
W przeciągu zaledwie kilku miesięcy wiele może się zmienić. Muzycy zmieniają członków zespołu, czy repertuar a to wszystko może wpłynąć finalnie na jakość imprezy weselnej. Aby tego uniknąć dobrze jest skontaktować się z zespołem na co najmniej dwa tygodnie przed weselem i dopracować wszelkie szczegóły współpracy – to pozwoli muzykom spełnić oczekiwania weselników, a parze młodej zyskać pewność, że wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.